Newsello.pl

Zdrowie

Pestycydy w żywności – jak się przed nimi uchronić? [fot. Pixabay]

Pestycydy w żywności – jak się przed nimi uchronić?

Zdrowie
piątek, 04 maja 2018, 12:58
Chemia zabezpiecza nasze ulubione jedzenie przed zepsuciem i licznymi zagrożeniami, takimi jak robaki. Niestety, takie działa skutkują skażonymi owocami i warzywami. Oto, co trzeba wiedzieć, by zminimalizować obecność pestycydów na naszym talerzu.
Powrót do żywych na wiosnę – o czym należny pamiętać? [fot. materiały prasowe]

Powrót do żywych na wiosnę – o czym należny pamiętać?

Zdrowie
środa, 11 kwietnia 2018, 10:23
Słońce, świeże produkty i śpiew ptaków... wydawać by się mogło, że nadejście wiosny to z automatu lepsze samopoczucie i zdrowie. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka prosta... Oto 6 rzeczy o których trzeba pamiętać wg lekarzy!
Badanie wzroku – wszystko co musisz o nim wiedzieć! [fot. materiały prasowe Hoya]

Badanie wzroku – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Zdrowie
czwartek, 05 kwietnia 2018, 08:59
Wzrok to jeden z najcenniejszych darów jaki mamy i powinniśmy o niego bardzo dbać. Regularne badania to podstawa, ale warto zapoznać się też ze szczegółami, które pomogą nam w zrozumieniu, o co tak właściwie chodzi w badaniach wzroku.
Bezpłatne badania w kierunku jaskry! [fot. materiały prasowe]

Bezpłatne badania w kierunku jaskry!

Zdrowie
piątek, 16 marca 2018, 10:05
Już w najbliższą sobotę, w Centrum Mikrochirurgii Oka "Laser" prof. Jerzego Szaflika, odbędą się bezpłatne badania, które mogą uratować twój wzrok! Dowiedz się więcej o jednej z najpowszechniejszych chorób oczu.
Buraki – swojski sposób na lepsze zdrowie [fot. Pixabay]

Buraki – swojski sposób na lepsze zdrowie

Zdrowie
środa, 14 marca 2018, 16:38
Warzywa i owoce powinny być nieodłącznym elementem naszej codziennej diety. Składniki w nich zawarte są niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu, a Burak to bez wątpienia jedno z najzdrowszych, dostępnych dla nas warzyw!
Maski antysmogowe mogą szkodzić zdrowiu

Maski antysmogowe mogą szkodzić zdrowiu

Zdrowie
poniedziałek, 05 marca 2018, 10:57
Maski mogą nie działać do końca tak, jak obiecują to producenci, z kilku powodów. Dlatego warto przyjrzeć się tematowi bardziej wnikliwie, żeby spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie wszystkie zapewniają nam to, do czego teoretycznie są stworzone.