Newsello.pl

Pacjent pod opieką Diagnosty – ogólnopolska akcja, na rzecz lepszej opieki zdrowotnej

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego czekają na Was m.in. darmowe badania i informacje o tym, jak należy prawidłowo się do nich przygotować. W tym roku spotkanie skupia się na chorobach tarczycy.
Pacjent pod opieką Diagnosty – ogólnopolska akcja, na rzecz lepszej opieki zdrowotnej [fot. materiały prasowe]
Pacjent pod opieką Diagnosty – ogólnopolska akcja, na rzecz lepszej opieki zdrowotnej [fot. materiały prasowe]

„Pacjent pod opieką Diagnosty” to akcja ogólnopolska, organizowana przez studentów Analityki Medycznej ze wszystkich uczelni medycznych w kraju. Ma ona na celu przybliżenie tajników pracy Diagnosty Laboratoryjnego oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe przygotowanie do badań laboratoryjnych, tak, aby otrzymany wynik był wiarygodny i stał się podstawą prawidłowej diagnozy pacjenta. W tym roku zwrócimy szczególną uwagę na choroby tarczycy, które coraz częściej dotykają Polaków.

Co na Was czeka?

Podczas akcji będzie możliwość skorzystania z:

  • informacji o prawidłowym przygotowaniu do badań;
  • informacji odnośnie badań cholesterolu;
  • informacji dotyczących chorób tarczycy;
  • bezpłatnych pomiarów glikemii przygodnej we krwi włośniczkowej;
  • stoiska mikroskopowego z możliwością obejrzenia preparatów mikroskopowych;
  • kącika dla dzieci "Mały Diagnosta".

W trakcie wydarzenia, odbędzie się również konkurs wiedzy o zawodzie Diagnosty Laboratoryjnego. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Do akcji przyłączyli się także Diagności Laboratoryjni tworzący platformę uPacjenta.pl, którzy będą wspierać stanowiska informacyjne swoim długoletnim doświadczeniem zawodowym.

Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi: Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej i ALAB Laboratoria.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również