Newsello.pl

Produkty ekologiczne w Polsce – tendencje Polaków odzwierciedlone na półkach sklepowych

Zdrowa żywność zyskuje na popularności nie tylko na świecie, ale też i w Polsce. Przedstawiciel Firmy Złoto Polskie opowiada o tegorocznych planach, związanych z aktualnym stanem rynku.
Produkty ekologiczne w Polsce – tendencje Polaków odzwierciedlone na półkach sklepowych
Produkty ekologiczne w Polsce – tendencje Polaków odzwierciedlone na półkach sklepowych

Wartość rynku ekologicznego w Polsce stale rośnie. Produkty określane mianem „zdrowa żywność”, czyli te organiczne, bio oraz eko, są dziś dostępne niemal w każdym zakątku kraju, dzięki dopasowującym się do aktualnych trendów sklepom spożywczym i supermarketom. Zdrowe odżywianie jest w Polsce widocznie popularniejsze niż kiedyś i wraz z tym trendem idzie firma Złoto Polskie, której flagową marką jest Olandia, producent olejów tłoczonych na zimno. Firma dynamicznie rozwija się – w 2017 roku urosła o ok. 40%.

W 2017 roku największym zainteresowaniem konsumentów cieszył się ekologiczny olej lniany – produkt o najwyższej zawartości kwasów tłuszczowych Omega 3. To pokazuje tendencję, w której konsument przestaje kierować się tylko ceną produktu. Liczą się dla niego takie wartości jak ekologia, zdrowie, naturaChcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. Już dziś produkty ekologiczne stanowią 70% naszej oferty i zakładamy, że proporcja ta będzie wzrastać na korzyść rynku ekologicznego – komentuje Adam Wolniak.

Ponadto w 2017 roku świetnie sprzedawał się olej konopny, w tym konwencjonalny oraz ekologiczny. To z kolei przełożyło się na wzrost rzędu 40% rok do roku.

Sieci handlowe nieustannie pracują nad półkami żywności z certyfikatem bio. Ekologiczne oleje Olandia są dziś dostępne m.in. w największych sieciach sklepowych, takich jak: Kaufland, Społem, Piotr i Paweł, E Leclerc czy Organic Farma Zdrowia.

W 2018 roku chcemy rozwinąć eksport i wszystko wskazuje na to, że do połowy roku zrealizujemy nasz cel. Inwestujemy w nowe maszyny oraz nieustannie pracujemy nad podwyższaniem jakości naszych produktów. Naszym wyzwaniem jest dopasowanie linii produkcyjnej tak, aby sprostać największym kontrahentom oraz rynkowi komercyjnemu – podsumowuje Adam Wolniak.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy Malinowe

Wiosenne perfumy z malinami

Inne
środa, 24 lutego 2021, 13:30
Każda pora roku jest na swój sposób piękna, ale to wiosna ma w sobie mnóstwo uroku, delikatności, słodyczy i pięknych zapachów.

Zobacz również