Newsello.pl

Wpływ kwasów omega 3 na zdrowie

Kwasy tłuszczowe omega 3 znane są z szeregu pozytywnych właściwości. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka, a przede wszystkim jego mózgu. Omega 3 należą do grupy Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).
Wpływ kwasów omega 3 na zdrowie [fot. Cheers]
Wpływ kwasów omega 3 na zdrowie [fot. Cheers]

Organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować, dlatego też konieczne jest ich dostarczanie wraz z pożywieniem oraz suplementami diety. Dlaczego? O tym poniżej!

Kwasy omega 3 w walce ze stanami zapalnymi

Stany zapalne niosą za sobą wiele konsekwencji, częstokroć siejąc spustoszenie w organizmie. Dlatego też tak ważne jest ich szybkie zwalczanie. Czasami zapalenia objawiają się infekcjami, innymi razy przebiegają bezobjawowo. Te drugie mogą przyczynić się do rozwoju chronicznej choroby serca lub nowotworów. Tłuszcze omega 3 pomagają w zmniejszeniu produkcji substancji, które są odpowiedzialne za powstawanie stanów zapalnych w organizmie.

Omega 3 na depresję

Depresja objawia się przewlekłym, głębokim smutkiem, brakiem chęci do życia, utratą zainteresowania codziennością oraz negatywnym myśleniem. Według niektórych badań osoby, które spożywają odpowiednią ilość kwasów omega 3, znajdują się w grupie mniejszego ryzyka zachorowania na depresję. W przypadku osób borykających się z tym schorzeniem po włączeniu do ich diety suplementacji z omega 3 zauważono złagodzenie objawów oraz poprawę formy.

Kwasy tłuszczowe omega 3 na lepszy wzrok

Kwas omega 3 stanowi ważny składnik strukturalny mózgu oraz siatkówki oka. Gdy występuje jego niedobór, mogą pojawić się problemy z prawidłowym widzeniem. Dlatego też ważne jest przyjmowanie go w odpowiednich ilościach, aby móc zapobiegać zwyrodnieniu plamki żółtej. Schorzenie to prowadzi do uszkodzenia siatkówki, co w konsekwencji negatywnie wpływa na kondycję wzroku. Kobiety w ciąży powinny przyjmować odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych omega 3, ponieważ wpływają one na prawidłowy rozwój wzroku u dziecka.

Tłuszcze omega 3 dla zdrowego serca

Wśród najczęstszych przyczyn zgonów na świecie przodują zawały oraz udary mózgu. Kwasy omega 3 obniżają stężenie trójglicerydów, poziom złego cholesterolu, ciśnienie krwi oraz podnoszą poziom dobrego cholesterolu. Zapobiegają tworzeniu się zatorów, wspomagając prawidłową pracę serca.

Kwasy tłuszczowe omega 3 w trosce o zdrową skórę

Strukturalnym składnikiem naszej skóry jest kwas DHA. Odpowiada on między innymi za zdrowie błony komórkowej, która stanowi podstawowy budulec naszej skóry. Kwas omega 3 chroni przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego. EPA zaś pomaga w blokowaniu substancji, która uszczupla zasoby kolagenu w skórze na skutek jej ekspozycji na słońce. Dostarczając naszemu organizmowi odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych omega 3, dbamy o to, aby nasza skóra była miękka, nawilżona i odżywiona.

Kwasy omega 3 - dieta i suplementacja

Dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega 3 to przede wszystkim dieta oparta na tłustych rybach morskich (m.in. śledziach, makrelach, łososiach, halibutach), owocach morza oraz wysokiej jakości olejach roślinnych. W większości przypadków z powodu braku dostępu do świeżych morskich ryb rzadko mogą one stanowić bazę naszych posiłków. W dzisiejszych czasach często konieczne okazuje się przyjmowanie suplementów diety, które zawierają tłuszcze omega 3. Naturalne źródło EPA oraz DHA stanowi preparat marki Cheers Omega 3. Jedna kapsułka dostarcza nawet 550 mg DHA / EPA, tym samym odpowiednio wspomaga naszą codzienną dietę oraz pomaga pokryć zapotrzebowanie organizmu na kwasy tłuszczowe omega 3.

Więcej na stronie: https://cheers.com.pl/kwasy-tluszczowe-omega-3/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Co wywołuje biegunkę? Poznaj jej przyczyny i rodzaje! [fot. Shutterstock‎]

Co wywołuje biegunkę? Poznaj jej przyczyny i rodzaje!

Zdrowie
czwartek, 30 sierpnia 2018, 10:32
Problemy z żołądkiem to jedne z najbardziej uciążliwych schorzeń, jakie mogą nas nagle złapać. Rozwolnienie potrafi napsuć sporo krwi, dlatego dobrze wiedzieć, czego należy unikać, by przydarzało się nam ono jak najrzadziej.

Zobacz również