Newsello.pl

Witamina C jako ważny składnik kosmetyków na lato

Wokół witaminy C w kosmetyce narosło wiele mitów. Dotyczą głównie jej negatywnego oddziaływania na skórę w trakcie lata. Tymczasem ta popularna, lecz niedoceniana substancja chroni naszą twarz i ciało przed wieloma zagrożeniami związanymi z tą porą roku.
Witamina C jako istotny składnik letnich kosmetyków
Witamina C jako istotny składnik letnich kosmetyków

Szczególnie latem kosmetyki z witaminą C powinny stanowić podstawę codziennej pielęgnacji skóry.

Fakty, które warto znać
Choć tak niepozorna, kojarzona raczej z zimowymi przeziębieniami, witamina C odgrywa istotną rolę w ochronie i wzmacnianiu skóry, szczególnie w okresie letnim. Wśród jej najważniejszych zalet warto wymienić między innymi działanie antyoksydacyjnie, zapobieganie nadmiernemu wytwarzaniu melaniny, hamowanie aktywności enzymów odpowiedzialnych za niszczenie kolagenu, pobudzanie produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny czy wzmacnianie kruchych ścian naczyń krwionośnych. Witamina C ma również wpływ na redukcję uszkodzeń komórek, wywołanych przez promieniowanie UV, przyspieszanie procesów regeneracji skóry po ekspozycji słonecznej i zapobieganie nadmiernemu wytwarzaniu melaniny, chroniąc skórę przed przebarwieniami. Stosowanie kosmetyków zawierających witaminę C jest więc szczególnie istotne latem, kiedy to nasza skóra narażona jest na silne promieniowanie słoneczne.

- Produkty kosmetyczne zawierające witaminę C stają się coraz popularniejsze na polskim rynku. W ofercie większości drogerii i sklepów znaleźć można wiele propozycji. Decydując się na zakup wybranego produktu warto przeanalizować cały jego skład. Na naszym rynku pojawiły się godne uwagi kosmetyki, zawierające innowacyjną formę witaminy C w odmianie TETRA, która dzięki doskonałej przyswajalności, z łatwością przenika do głębszych warstw skóry - komentuje Anna Żukowska, Brand Manager MincerPharma z firmy Basel Olthen Pharm.

Mity na temat witaminy C
Wokół witaminy C w kosmetyce krąży wiele nieprawdziwych informacji. Dotyczą one głównie jej negatywnego oddziaływania na skórę w trakcie lata. Wśród najczęstszych mitów wymieniany jest negatywny wpływ witaminy C na skórę narażoną na promieniowanie słoneczne, ze względu na zawarty w niej kwas askorbinowy a także powodowanie przebarwień pod wpływem promieni UV.

- Najczęściej powtarzane mity na temat witaminy C powstały prawdopodobnie z powodu małej stabilności kwasu askorbinowego w niej zawartego i konieczności dodawania do niego substancji przeciwdziałających jego rozkładowi, które mogły wywołać podrażnienia lub doprowadzić do powstania przebawień. Nowoczesna kosmetologia już dawno poradziła sobie z tym problemem. Obecnie firmy kosmetyczne zaczynają także tworzyć innowacyjne formy witaminy C o wysokiej stabilności, z pH bardziej przyjaznym dla skóry - komentuje Barbara Zapisek, główny technolog z firmy Basel Olthen Pharm.

W czasie wakacyjnego odpoczynku - oprócz produktów kosmetycznych  - warto sięgać również po filtry. To szczególnie ważne w przypadku spędzania urlopu w miejscach, gdzie jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. Odpowiednia ochrona skóry zapewni jej należyty wygląd i ustrzeże nas przed różnymi dolegliwościami, jak np. poparzenia słoneczne.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Bibułki matujące - do czego służą?

Bibułki matujące - do czego służą?

Uroda
środa, 24 lutego 2021, 13:42
Gadżet ten polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się ze skórą przetłuszczającą się i błyszczącą. Na czym polega działanie bibułek matujących?
Zakup perfum przez Internet

Jak kupować perfumy w perfumerii online?

Uroda
czwartek, 20 lutego 2020, 13:15
Dziś, aby zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w niezbędne produkty, wcale nie trzeba udawać się do drogerii czy perfumerii.

Zobacz również