Newsello.pl

Bibułki matujące - do czego służą?

Gadżet ten polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się ze skórą przetłuszczającą się i błyszczącą. Na czym polega działanie bibułek matujących?
Bibułki matujące - do czego służą?
Bibułki matujące - do czego służą?

Aby każdego dnia wyglądać perfekcyjnie my – kobiety sięgamy po wiele kosmetyków, a także akcesoriów. Jedne są bardziej, inne mniej znane. Do kategorii tych drugich zaliczyć można bibułki matujące. Tymczasem gadżet ten jest niezwykle przydatny. Polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się ze skórą przetłuszczającą się i błyszczącą. Na czym polega działanie bibułek matujących?

Czym są bibułki matujące?

Bibułki matujące inaczej nazywane papierkami matującymi do twarzy to jeden z gadżetów kosmetycznych. Pozwalają one skutecznie zmatowić cerę poprzez to, że absorbują wydzielane przez nią sebum. Dzięki temu skóra jest odświeżona, zachowuje poczucie świeżości i czystości przez cały dzień. Warto tu zaznaczyć, że bibułki nie uszkadzają makijażu. Te akcesoria do makijażu można kupić w każdej drogerii, jeśli jednak chcesz zaoszczędzić odwiedź e-drogerie https://tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria, gdzie bibułki są dostępne za kilka złotych. W atrakcyjnej cenie kupisz komplet 50 sztuk za niewiele ponad 6 złotych.

                                 

Zestaw bibułek matujących składa się z lekko przezroczystych kawałków papieru o niewielkich rozmiarach. Większość papierków matujących ma kształt kwadratu, ale zdarzają się też te prostokątne. Papierki wykonywane są z masy celulozowej, która zawiera len. Niektóre bibułki dodatkowo zawierają białą glinkę i kwas hialuronowy, dzięki czemu mają właściwości pielęgnacyjne. Aby było wygodnie z nich korzystać, pakowane są do papierowego lub plastikowego pojemniczka.

Kiedy warto stosować bibułki matujące?

Po papierki matujące do twarzy można sięgać codziennie. Sprawdzą się niezależnie od typu cery i problemów, jakie ona sprawia. Bibułki obowiązkowe są jednak dla osób z cerą skłonną do przetłuszczania. Dzięki nim można ograniczyć świecenie się twarzy. To akcesorium do makijażu będzie też dobrym rozwiązaniem latem, kiedy to każdy typ cery bardziej się poci i przetłuszcza zwłaszcza w strefie T – czoło, nos, broda. Tego typu akcesoria do makijażu warto również wykorzystywać, gdy krem nawilżający niedostatecznie wchłania się w cerę lub utworzył na twarzy tłusty firm, przez co trudno jest nałożyć podkład lub krem BB.

                             

Jak używać papierków matujących do twarzy?

Do aplikacji papierka matującego nie są potrzebne żadne narzędzia czy dodatkowe kosmetyki. Bibułkę przykłada się do cery w miejscu, gdzie występuje błyszczenie i delikatnie się ją dociska. Dzięki temu nadmiar sebum wchłania się, a cera staje się matowa. Efekty zastosowania tego akcesorium do makijażu widoczne są już po kilku sekundach. W ciągu dnia można stosować nieograniczoną liczbę papierów – w zależności od potrzeb. Ważne jest jednak, aby zawsze sięgać po nowy papierek i nie stosować dwa razy tego samego. Wynika to z tego, że na tym raz użytym osadzają się bakterie, które mogą prowadzić do pojawiania się niedoskonałości cery.

Artykuł Partnera

fot. rawpixel.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Depilacja Kraków

Przygotuj się do lata!

Uroda
czwartek, 01 czerwca 2023, 23:30
Zabiegi depilacji laserowej w Krakowie w salonie kosmetycznym Active Woman wykonywane laserem LightSheer Duet® są niezwykle skuteczne, gdyż działamy bezpośrednio na macierz produkującą włosa co powoduje jego trwałe usunięcie. Zabiegi wykonuje się z reguły

Zobacz również