Newsello.pl

Usługi tradycyjnej medycyny chińskiej

Medycyna chińska w Polsce dopiero zaczyna zyskiwać swoich zwolenników, w Chinach stoi na równi z medycyną zachodnią i z jej usług można korzystać prawie w każdym szpitalu. Kto korzysta z oferty dostępnej na rynku polskim?
fot. ip
fot. ip

Usługi medycyny tradycyjnej są poszukiwane przez Polaków i Europejczyków, którzy interesują się poprawą swojego stanu zdrowia albo utrzymaniem dobrego zdrowia jak najdłużej. Przychodzą do nas osoby z konkretnym problemem, które wiedzą, że tradycyjna medycyna może im pomóc. Spotykamy się też z osobami, które słyszały, że nasze masaże albo akupunktura mogą przynieść ulgę w bólach np. kręgosłupa, stawów, migreny czy problemach ze snem albo chronicznym zmęczeniem. Mamy osoby, które szukają nieinwazyjnej, ale skutecznej terapii. Chcą zmienić swoje nawyki i sposób dbania o siebie, aby jak najdłużej zachować dobrą kondycję i zdrowie. Często rozmawiając z naszymi klientami dowiadujemy się, że przyszli do nas po pomoc, której nie uzyskali w innym miejscach leczenia metodami medycyny konwencjonalnej.


Wynika to stąd, iż jest to modne, czy być może nasze społeczeństwo już jest na tyle wyedukowane, że wie dokąd się udać, by poprawić swój stan zdrowia?

Przychodzą do nas osoby, które były w Chinach albo słyszały, że tradycyjna medycyna to cenne dziedzictwo kulturowe Chin oparte na tysiącach lat doświadczenia w opiece zdrowotnej, profilaktyce i leczeniu. Są to klienci świadomi, którzy zaufali rozwiązaniom medycyny tradycyjnej w niemalże 100 procentach. Firma Beijing Tong Ren Tang Poland w 2012 roku otworzyła w Warszawie pierwsze „Centrum opieki zdrowotnej”, w którym dostępne są zarówno wysokiej jakości suplementy, jak i usługi medycyny tradycyjnej. Placówka w Polsce jest pierwszą filią w Europie. Warto nadmienić, że chińska marka farmaceutyczno-medyczna Beijing Tong Ren Tang (BTRT) z 346-letnią tradycją obecna jest przede wszystkim na rynku azjatyckim, ale też od wielu lat w Australii i Nowej Zelandii, czy też Emiratach Arabskich.


Jak wygląda standardowa wizyta w Waszym „Centrum opieki zdrowotnej”?

Podczas pierwszej wizyty analizujemy stan zdrowia, by zaproponować najwłaściwsze rozwiązanie. Nigdy nie zapewniamy, że na pewno w 100 procentach zlikwidujemy dolegliwości, choć skuteczność medycyny tradycyjnej potwierdza długa historia, która rozpoczęła się ponad 5000 lat temu w starożytnych Chinach. Zajmujemy się osobami, które nie są zdrowe, ale ich choroba czy dolegliwości nie są na tyle ciężkie, że wymagają radykalnych rozwiązań. Szacuje się, że odsetek ludzi, którzy znajdują się „pomiędzy”, czy „na granicy” wynosi aż 60-70% ogółu populacji. Dla nas ważne jest wychwycenie momentu, w którym możemy pomóc. Stawiamy też na promowanie zdrowego stylu życia, zgodnego z zaleceniami tradycyjnej medycyny.

W jaki sposób opracowywana jest terapia i od czego się zaczyna?

Zawsze są to indywidualne programy terapii, dopasowane do potrzeb naszych klientów. Poprzez nasze terapie, suplementację i zalecenia odnośnie diety i stylu życia, klienci, którzy nie odczuwają żadnych dolegliwości będą mogli podtrzymać dobry stan zdrowia i zapobiegać chorobom. Natomiast ci, którym doskwierają różne dolegliwości, pomagamy złagodzić ból, wzmocnić odporność, rozluźnić mięśnie, ogrzać, oczyścić i usprawnić krążenie krwi i energii Qi, które są źródłem naszej witalności i siły, wyrównać poziom energii Yin i Yang i poprawić jakość życia. Opiekę nad naszymi klientami rozpoczynamy od analizy stanu zdrowia jedną z dwóch metod. Najczęściej stosowaną jest analiza przeprowadzona za pomocą baniek chińskich. Terapeuta stawia bańki wzdłuż linii kręgosłupa, poddając badaniu najważniejsze dla diagnozy organy. Stawia je na plecach w taki sposób, aby znajdowały się one na meridianach, czyli kanałach energetycznych odpowiadających za funkcjonowanie poszczególnych narządów. Reakcje skóry są różne: od zaróżowienia lub zasinienia, przez mocne zaczerwienienie do ciemnopurpurowych. Po 5 minutach bańki są zdejmowane a z pozostałych po nich śladach (ich odcieniu i stopniu intensywności) terapeuta ocenia stan narządów wewnętrznych osoby badanej. To są informacje podstawowe w planowaniu dalszej terapii, która opiera się głownie na masażach i akupunkturze. Druga metoda analizy zdrowia opiera się na akupresurze.

Zawsze gdy terapeuta ma podejrzenia poważniejszych dolegliwości odsyła naszych klientów do swojego lekarza medycyny konwencjonalnej, aby zrobił dodatkowe szczegółowe badania.

Beijing Tong Ren Tang to nie tylko masaże i akupunktura. Co jeszcze oferujecie?

Obecnie działalność firmy skupia się na trzech obszarach: produkcji suplementów i pastylek (88 linii produkcyjnych), sieciach aptek oraz salonach masażu i akupunktury. Tong Ren Tang posiada trzy instytuty badawczo – rozwojowe, jak również szpital medycyny chińskiej w Pekinie.
W Polsce wciąż podnosimy świadomość marki. Wielu klientów przeczytało o nas w dostępnych mediach tradycyjnych i Internecie lub usłyszało od znajomych – chcieli sprawdzić swój stan zdrowia i nam zaufali. Pracujemy nad wprowadzeniem kompleksowej obsługi naszych klientów, który polega na analizie stanu naszego organizmu, wyborze odpowiednich zabiegów, rekomendacji dotyczącej diety, sposobach zarządzania swoją energią.


Czy macie polskich terapeutów?

Nie. W BTRT pracują tylko chińscy terapeuci. Takie też są oczekiwania rynku. Co więcej, to jest nasza silna strona – są oni odpowiednio wyszkoleni, mają określone certyfikaty, które są potwierdzeniem ich umiejętności i doświadczenia. Centrala Benijing Tong Ren Tang ma bardzo jasno określą ścieżkę szkoleń specjalistycznych dla kadry medycznej. Nasi pracownicy co jakiś czas wyjeżdżają do Pekinu na szkolenia z kolejnych stopni specjalizacji.

 

Beijing Tong Ren Tang Poland - rozmowa z Urszulą Kowalik.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również