Newsello.pl

Przedsylwestrowy plan ratunkowy - odzyskaj formę po świętach w 5 krokach

Uff… Możesz wstać od stołu! Nawet jeżeli nie udało Ci się oprzeć urokom ciast i doskonałych potraw, a waga pokazuje nieco więcej, zachowaj spokój.
Decathlon, Domyos strap training, 79,99 zł
Decathlon, Domyos strap training, 79,99 zł

Decathlon przedstawia 5 prostych kroków, dzięki którym odzyskasz formę i wysmuklisz sylwetkę przed zabawą sylwestrową.
 
Krok 1: Stop wyrzutom sumienia
Czasu nie da się cofnąć, więc nie ma sensu obwiniać się za świąteczne podjadanie. Nie przejmuj się zatem liczbą widoczną na wadze, tylko zacznij działać. Aby schudnąć po świętach, trzeba jeść mniej tłusto – dlatego wybierz odpowiednie posiłki. Zrezygnuj ze słodyczy, dań z ciężkimi sosami oraz tych smażonych. Wybieraj odpowiedniej jakości mięso, warzywa oraz produkty mleczne. Nie zapominaj o piciu odpowiedniej ilości płynów.

Krok 2: Zaprzyjaźnij się z cytrusami
Owoce cytrusowe i ich skórki potrafią zdziałać cuda! Ich spożywanie umożliwia skompensowanie nadmiernej ilości kalorii nagromadzonych w okresie świątecznym, oczyszcza organizm i ułatwia wypłukanie toksyn. Ponadto są niezwykle bogate w przeciwutleniacze i zawierają niewiele kalorii. Dodaj cytrusowej energii swoim posiłkom, jedząc pomarańcze, grejpfruty, cytryny, kumkwat, bergamotę i klementynki.

Krok 3: Czas działa na twoją korzyść
Uczucie sytości pojawia się po około 20 minutach. Poświęcając nieco więcej czasu swoim posiłkom i jedząc powoli, możesz łatwiej zadowolić się mniejszym daniem. Odchodząc od stołu, będziesz mieć uczucie sytości. W ten sposób możesz jeść mniej i odzyskać doskonałą sylwetkę po świętach bez poczucia głodu.

Krok 4: Rusz się
W sytuacji kiedy szczególnie zależy ci na czasie w dążeniu do poprawy sylwetki, dieta będzie koniecznością. Ale jeżeli zostanie wsparta aktywnością fizyczną, przyniesie podwójne efekty. W okresie przedsylwestrowym świetnie sprawdzą się spacery, ćwiczenia fitness czy zajęcia taneczne. Spakuj więc swój ulubiony zestaw sportowy i ćwicz przynajmniej pół godziny każdego dnia, ale zachowaj przy tym umiar. Jeżeli wcześniej nie trenowałaś, nie warto przeciążać organizmu, abyś podczas zabawy sylwestrowej nie cierpiała z powodu zakwasów. 

Krok 5: Polub siebie!
Większość dietetyków zgodnie twierdzi, że jeżeli zaakceptujesz siebie, zaczniesz szybciej chudnąć. Dlatego zamiast ciągle doszukiwać się niedoskonałości, odnajdź swoje mocne strony i skoncentruj się na tym, co jest w tobie cennego. Jeżeli sama będziesz czuła się atrakcyjna, inni też na pewno będą cię tak postrzegali!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rola wody w życiu sportowca [fot. Fotolia.pl/Materiały Partnera]

Rola wody w życiu sportowca

Forma
piątek, 25 maja 2018, 13:56
Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Dowiedz się, dlaczego woda jest taka istotna, oraz czemu osoby aktywne fizycznie powinny w szczególności zawsze o niej pamiętać!

Zobacz również