Newsello.pl

Gumy do ćwiczeń – dlaczego warto je stosować?

Gumy do ćwiczeń siłowych i fitnessu to praktyczny sprzęt sportowy, który sprawdza się zarówno na siłowni, jak i w domu. Jakie taśmy treningowe wyróżniamy i jak je stosować?
Gumy do ćwiczeń
Gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń (https://ostrovit.com/pl/menu/gumy-do-cwiczen-19045.html) można stosować na siłowni, na świeżym powietrzu i w domu. Są one uniwersalne i sprawdzają się w różnego rodzaju ćwiczeniach. Możesz kupić gumy przeznaczone do ćwiczeń fitness, treningu siłowego, pilates, crossfit i do rozciągania. Dzięki gumom wzmocnisz mięśnie ramion i dolnych partii ciała oraz ujędrnisz ciało.

Gumy do ćwiczeń – jakie rodzaje wyróżniamy?

Na rynku znajdziemy różne gumy, a każda ma inne zastosowanie. Wyróżniamy:

  • Gumy oporowe – mają formę pętli o obwodzie około 2 metrów. Są trwalsze niż taśmy pilates i mają większy zakres oporów. Nadają się do rozgrzewki i ćwiczeń siłowych. Pomagają zrzucić nadprogramowe kilogramy, ujędrnić ciało czy zbudować masę mięśniową. Mają niewielki rozmiar, więc sprawdzają się nie tylko podczas treningu w siłowni, ale i w domu. Ich opór jest zależny od konkretnego modelu i może wynosić od 1,5 kg do 160 kg.
  • Taśmy pilates – są wykonane z gumy, a ich długość wynosi między 120 a 180 cm. Mogą mieć różną szerokość i grubość, co wpływa na ich opór. Świetnie sprawdzają się podczas rozciągania, jogi i rehabilitacji. Mają opór od 5 kg do 25 kg.
  • Mini bands – są mniejsze i cieńsze od gum oporowych. Ich obwód to około 50 cm. Sprawdzają się podczas ćwiczeń pośladków, ud i mięśni około-biodrowych. Mają podobny opór, jak taśmy fitness, czyli od 5 kg do 25 kg.

Dlaczego warto używać gum oporowych?

Gumy oporowe sprawdzą się na zajęciach fitness i podczas ćwiczeń w domu. Pozwalają one realizować cele treningowe i zadbać o sylwetkę. Aby mieć harmonijną sylwetkę, ważne jest wykonywanie ćwiczeń zarówno na dolne, jak i na górne partie ciała. Szerokie zastosowanie gum do ćwiczeń sprawia, że są one wykorzystywane przez fizjoterapeutów, trenerów personalnych i sportowców. Prawidłowo dobrane gumy do ćwiczeń, dobrze ułożony plan treningowy i zbilansowana dieta pozwolą uzyskać satysfakcjonujące wyniki. 
Ćwiczenia z gumami angażują i wzmacniają mięśnie głębokie. Pomaga to utrzymać wyprostowaną sylwetkę, co ma wiele korzyści zdrowotnych oraz wpływa na pewność siebie. Do treningu mięśni głębokich warto używać gumy o słabszym oporze, ponieważ im większy opór, tym trudniej zachować odpowiednią technikę. 

Dzięki gumom możesz:

  • zrzucić zbędne kilogramy,
  • zbudować ładną sylwetkę,
  • nabrać masy mięśniowej,
  • ujędrnić ciało,
  • powrócić do formy,
  • poprawić mobilność stawów i wzmocnić mięśnie,
  • poprawić kondycję.

Artykuł Partnera

fot. Envato.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rola wody w życiu sportowca [fot. Fotolia.pl/Materiały Partnera]

Rola wody w życiu sportowca

Forma
piątek, 25 maja 2018, 13:56
Odpowiednie nawodnienie jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Dowiedz się, dlaczego woda jest taka istotna, oraz czemu osoby aktywne fizycznie powinny w szczególności zawsze o niej pamiętać!

Zobacz również