Newsello.pl

Powrót do sprawności - potrzebny fizjoterapeuta

Powrót do sprawności - to między innymi przywracanie aktywności fizycznej, ale także likwidacja innych deficytów pacjenta.
Fizjoterapia
Fizjoterapia

dr Wojciech Kopaczyński Od  lat współpracuje z klubami sportowymi i z wieloma sportowcami indywidualnie, przygotowując ich do startów i lecząc z kontuzji.

Jako fizjoterapeuta pomaga ludziom w rehabilitacji we Wrocławiu. Powrót do sprawności - to między innymi przywracanie aktywności fizycznej. Współczesna rehabilitacja to działanie bardziej kompleksowe, które zmierza do likwidacji wszystkich deficytów pacjenta, także tych z obszaru psychiki i życia społecznego. Obecnie sprawność jest rozumiana znacznie szerzej, niż tylko zdolność do poruszania się.Pacjent powinien wrócić do pełni sił fizycznych, umysłowych, a także aktywności życiowej takiej lub zbliżonej do tego sprzed wypadku, urazu, choroby czy spowodowanej innymi przyczynami utraty sprawności.

Prawie każda osoba, którą zaboli coś w plecach pomyśli, że potrzebuje wizyty u masażysty. Masaż we Wrocławiu obecny jest w prawie każdym gabinecie fizjoterapii. Dawniej domena terapii naturalnych i medycyny Wschodu, współcześnie awansował do roli jednej z podstawowych technik fizjoterapii. Bo masaż to bezpośredni kontakt masażysty z ciałem pacjenta, na którym dokonywane są – w zależności od diagnozy – różnego typu manipulacje, od delikatnego gładzenia po brutalne zmiany ustawienia kręgosłupa.

Terapia manualna we Wrocławiu to dział medycyny interwencyjnej, najbardziej pokrewny ortopedii. Leczenie nie opiera się tu na lekach, a na zabiegach - manipulacjach, mobilizacjach i innych bodźcach. Terapia manualna w tym znaczeniu stanowi odpowiednik chirurgii. Fizjoterapeuci ingerują w organizm, „operując” na tkankach miękkich i otoczeniu narządów wewnętrznych. Jedyna różnica, że są to operacje bezkrwawe a po interwencji terapeuty wszystkie narządy pacjenta pozostają na – mniej więcej – swoim miejscu.

Materiał partnera

Fot. materiały partnera

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również