Niestety, nie każda kobieta jest usatysfakcjonowana swoim wyglądem. Bardzo dużo pań szczególnie martwi się swoimi piersiami. Coraz więcej z nich rozważa zabieg ich podniesienia, aby wyglądały znacznie bardziej atrakcyjnie.
Dlaczego kobiety decydują się na podnoszenie piersi?
Przede wszystkim, chodzi o aspekt wizualny. Panie chcą wyglądać znacznie młodziej, a obwisły biust im po prostu przeszkadza. O tym zabiegu myślą szczególnie kobiety, które są po urodzeniu dziecka (bądź dzieci), karmiły naturalnie czy często się odchudzały. Na taką operację decydują się także panie z bardzo dużymi piersiami, które mają z ich powodu kłopoty zdrowotne. Warto wiedzieć, że biust obciąża kręgosłup i może być bardzo niebezpieczny dla tej części ciała.
Jak przebiega zabieg podnoszenia piersi?
Doświadczony lekarz musi wyjątkowo precyzyjnie wykonać nacięcie wzdłuż ich naturalnego zarysu. Wszystko po to, aby idealnie określić lokalizację nowej brodawki i jej otoczki. To jednak nie wszystko. Chirurg musi też precyzyjnie usunąć część skóry wokół otoczki brodawki, a także pod nią. W dalszej kolejności musi odpowiednio wymodelować gruczoł. Jest to potrzebne, aby był bardziej zwarty oraz jędrny. Oczywiście, dzięki temu też „nowy biust” będzie usytuowany wyżej, co jest głównym celem przeprowadzanego zabiegu. Warto dodać, że operacja wiąże się z minimum jednodniowym pobytem w klinice. Po operacji pacjentka musi też nosić specjalny biustonosz. Jest to konieczne, aby ukształtował się kształt nowych piersi. Jak długo należy go nosić? Przez około jeden miesiąc. Nie wolno go zdejmować (oczywiście za wyjątkiem kąpieli czy prania). Warto dodać, że efekty operacji są widoczne po około trzech miesiącach. Na początku piersi mogą sprawiać wrażenie obrzękniętych, twardych oraz nienaturalnie sterczących. Z czasem jednak wszystko wraca do normy, a pacjentka może cieszyć się swoim nowym, podniesionym biustem. Cały zabieg trwa od około dwóch do trzech godzin i jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Pierwsza zmiana opatrunków z reguły następuje już w trzecim dniu po wykonaniu operacji. Na zdjęcie szwów trzeba poczekać kilka dni dłużej (około cztery, pięć).
Kto nie może poddać się zbiegowi?
Jeśli zdecydujecie się na odpowiednią klinikę, to naprawdę możecie poprawić komfort Waszego życia. Pracują tam bardzo doświadczeni lekarze, którzy doskonale zdają sobie sprawę, jak wykonywać takie zabiegi. Nie mają one przed nimi dosłownie żadnych tajemnic. Nie każda kobieta może jednak poddać się temu zabiegowi. Aby było to możliwe, musi wykonać szereg badań, aby określić dokładny stan zdrowia. Najważniejsze z nich to morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia krwi, poziom glukozy, kreatynina, badanie ogólne moczu czy ilość elektrolitów. Jakie są zatem przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu? Kobieta, która się na niego zdecyduje, musi charakteryzować się bardzo dobrym zdrowiem. Nie może mieć żadnych aktywnych chorób, ani stanów sugerujących, że w organizmie rozwija się jakiś stan zapalny. Przed operacją nie może przyjmować produktów mających w swoim składzie aspirynę, serotoninę czy środki pobudzające. To jednak nie wszystko. Na zabieg podniesienia piersi nie mogą też zdecydować się kobiety, które mają kłopoty z krzepliwością krwi. Zazwyczaj wiele pań zdaje sobie sprawę z tej właśnie dolegliwości. Jeśli nie, to wszystko wyjdzie w badaniach, dlatego są one tak ważne i priorytetowe. W przypadku ciąży operacja też musi być odłożona. Na zabieg nie mogą również zdecydować się panie ze skazami naczyniowymi. Podobnie jest w przypadku nieuregulowanego nadciśnienia tętniczego. Zabieg może dla niektórych kobiet okazać się dużą atrakcją, dlatego ze sprawami sercowymi powinno być wszystko w jak najlepszym porządku. Niestety, na podniesienie piersi nie mogą też zdecydować się kobiety z nieuregulowaną cukrzycą czy infekcjami ropnymi skóry oraz śluzówek.
Partnerem wpisu jest klinika Medical Esthetic