Czy Polakom zależy na włosach?
W ramach raportu „Męska głowa do kontroli” przeprowadzonego na rzecz kampanii „Moja REGENeracja” sprawdzono, jak ważne dla mężczyzn są włosy w kontekście ich całego wizerunku. Wyniki pokazują, że co piąty mężczyzna uważa włosy za atrybut męskości. Według panów, zadbana fryzura świadczy o wizerunku (prawie 26%). Włosy dodają Polakom także uroku, urody i atrakcyjności (prawie 20%), sprawiają, że jest się bardziej męskim i przystojnym (ponad 17%), a także wpływają na bycie atrakcyjnym w oczach kobiet (prawie 7%).
Łysienie - jak częsty to problem?
Wyniki raportu „Męska głowa do kontroli” pokazują także, że aż 2 na 5 mężczyzn zauważyło u siebie pierwsze oznaki łysienia. Co oczywiste, im starsza wiekowo grupa, tym jest w niej więcej mężczyzn łysiejących.
- Stresująca praca, brak odpowiednio zbilansowanej diety i ruchu, nadmiar obowiązków - to tylko niektóre z czynników wpływających na nadmierną utratę włosów przez mężczyzn. Pomimo zmieniających się przyzwyczajeń pielęgnacyjnych wśród Polaków, panowie wciąż jeszcze niewystarczająco dbają o swoje włosy. Zaczynają działać dopiero wtedy, kiedy problem jest już widoczny w postaci pogłębionych zakoli na czole bądź widocznej łysiny w okolicy ciemieniowej na szczycie głowy - komentuje Anita Tarajkowska - Olejnik, specjalista, dermatolog, ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.
Lekcja profilaktyki
Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Jego pierwsze objawy zaobserwować może co trzeci mężczyzna w wieku między 25. a 40 rokiem życia i około 60% mężczyzn w wieku około 50 roku życia. W przypadku tego rodzaju łysienia, najlepiej zatrzymać jego postęp we wczesnym stadium, kiedy jeszcze nie doszło do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych.
- Do problemu nadmiernie wypadających włosów u mężczyzn należy podejść kompleksowo. Wcześnie wykryte objawy łysienia androgenowego można zatrzymać poprzez zablokowanie przemiany testosteronu w dihyrotestosteron (DHT), wzmocnienie, poprawę ukrwienia i odżywienia mieszka włosowego, a także ograniczenie wydzielania łoju - komentuje dr Anita Tarajkowska - Olejnik, specjalista dermatolog, ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.
Najskuteczniejszą formą przeciwdziałania nadmiernemu wypadaniu włosów jest profilaktyka. W wielu przypadkach, odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie sytuacji wywołujących stres, nieobciążanie włosów zbyt dużą ilością środków stylizujących a przede wszystkim stosowanie preparatów wzmacniających wzrost włosów pozwala uniknąć problemu.
- Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów pielęgnacyjnych dedykowanych mężczyznom, które skutecznie przeciwdziałają nadmiernemu wypadaniu włosów. Warto jednak wybierać takie, które zawierają wartościowe składniki skutecznie wpływające na pobudzenie i wzmocnienie mieszka włosowego - komentuje Anita Tarajkowska - Olejnik, specjalista, dermatolog, ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.
Badanie zostało zrealizowane w dniach 03-09.02.2016 r., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 mężczyzn, w wieku 20-50 lat.
Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.mojaregeneracja.pl
Przygotuj się do lata!
Zabiegi depilacji laserowej w Krakowie w salonie kosmetycznym Active Woman wykonywane laserem LightSheer Duet® są niezwykle skuteczne, gdyż działamy bezpośrednio na macierz produkującą włosa co powoduje jego trwałe usunięcie. Zabiegi wykonuje się z reguły