Newsello.pl

Kilka kroków do poprawy stanu nóg przed latem

Nogi to jeden z atrybutów kobiecości. Chciałybyśmy latem bez skrępowania odsłaniać je, chodząc w krótkich szortach i spodniczkach. Często jednak ich wygląd ma wiele do życzenia.
Popraw stan swoich nóg przed latem
Popraw stan swoich nóg przed latem

Wyszczuplij i ujędrnij
Kolejną z typowych przypadłości, z jakimi często przychodzi nam się zmagać jest kilka dodatkowych centymetrów w obwodzie ud, które przy okazji „lubią” też tracić swą jędrność. Jednym z najnowszych i najlepszych zabiegów działających jednocześnie na obie te przypadłości jest Hifu. To zabieg, który polega na przykładaniu głowicy urządzenia do ciała, która bez uszkadzania naskórka wysyła w głąb skóry skoncentrowane ultradźwięki. Za ich pomocą silnie podgrzewane są odpowiednie jej partie. W ten sposób komórki tłuszczowe zostają zniszczone, a tłuszcz który się w nich znajdował jest uwolniony do krwiobiegu. Metoda działa więc odchudzająco, trzeba tylko pamiętać o tym, żeby po zabiegu zachować odpowiednią dietę i ćwiczyć, aby tłuszcz nie odłożył się ponownie. Technologię tę można nazwać również nieoperacyjnym liftingiem, dlatego, że podgrzanie skóry daje efekt obkurczenia kolagenu i elastyny oraz stymuluje do powstawania nowych białek tego typu, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie jędrniejsza.

Z utratą jędrności nóg, wymodelowaniem ich kształtu i jednocześnie delikatnym cellulitem poradzi sobie zabieg urządzeniem Robolex. – Jest to zabieg kosmetologiczny, wykonywany u osób z różnego typu problemami, jak choćby spowolniony metabolizm, lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa czy właśnie utrata jędrności określonych części ciała. Urządzenie działa w oparciu o cztery podstawowe technologie: fale radiowe (powodujące skrócenie włókien kolagenowych), masaż próżniowy (pobudza krążenie krwi i limfy, a przez to poprawia kondycję samej skóry), laser niskoenergetyczny (powoduje, że komórki zawarte w tkance podskórnej stają się bardziej przepuszczalne, a z ich wnętrza uwalnia się tłuszcz, który organizm lepiej wykorzystuje na energię) oraz kawitacja ultradźwiękowa (rozbija komórki tłuszczowe) – wymienia kosmetolog Joanna Hirszler z Triclinium. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, rekomendowanych jest od 6 do 12 zabiegów Robolexem. Skuteczność zabiegów oraz trwałość efektów zależne są jednak od codziennych nawyków oraz przyzwyczajeń pacjentki (takich jak dieta czy aktywność fizyczna).

Wydepiluj
Wiesz już, jak skutecznie walczyć (i wygrywać!) chyba ze wszystkimi przypadłościami urodowymi swoich nóg. Pora na ostatnią, która choć mogłaby wydawać się mniej poważna, wcale nie jest tak prosta do wyeliminowania. Mowa oczywiście o niechcianym owłosieniu.

Większość z was myśli zapewne, że najbardziej skutecznym na dokładną i skuteczne usuwanie owłosienia z nóg jest depilacja laserowa. Okazuje się, że nie do końca jest to prawda. Istnieje bowiem rozwiązanie w tym zakresie bardziej selektywne (a więc usuwające różne rodzaje włosów), bezpieczniejsze (praktycznie nie podrażniające skóry) i komfortowe (bo znacznie mniej bolesne) niż laser. – Mam na myśli zabieg wykonywany zaawansowanym technologicznie urządzeniem E-Light, które łączy w sobie energię światła IPL oraz działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości (RF) – tłumaczy doktor Marek Wasiluk. – Światło w E-Light jest słabsze od laserowego, ale jego zadaniem nie jest niszczenie włosa, tak jak w przypadku lasera, a jedynie podgrzanie go w celu „wskazania drogi” dla impulsu elektrycznego, który bezpowrotnie niszczy komórki macierzyste w mieszku włosowym i w konsekwencji włos nie odrasta. Urządzenia E-Light są bardziej wybiórcze i jako jedyne skutecznie radzą sobie nie tylko z ciemnymi włosami, ale też z tymi jaśniejszymi i delikatniejszymi, wobec których laser jest bezradny.

Jedyną wadą tej technologii jest dłuższy czas w porównaniu do zabiegów laserowych, które trwają zazwyczaj ok. 30-45 minut. W przypadku technologii E-Light trzeba zarezerwować sobie ok. półtorej godziny na zabieg.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również