Czy nakrycie głowy wpływa na ochronę włosów?
Nakrycie głowy jest szczególnie istotne zimą. Chroni ją przed niskimi temperaturami, które negatywnie wpływają na mieszki włosowe. Jeśli całą zimę nie będziemy nosić czapki, wówczas dojdzie do zwężenia się kapilarków odżywiających i dotleniających włosy. Ich skurczenie zwolni tempo podziałów komórkowych, a w niektórych przypadkach skróci nawet ich żywotność. Latem także powinniśmy pamiętać o nakryciu głowy. Ostre słońce i wiatr powodują łamliwość, szorstkość włosów i rozdwajanie się końcówek. Włosy stają się podatne na uszkodzenia mechaniczne, tracą kolor i połysk. Noszenie nakrycia głowy jest ważne zarówno w przypadku przetłuszczającej się jak i przesuszonej skóry głowy. W przypadku skóry tłustej, nadmiar słońca spowoduje jeszcze większą reaktywność gruczołów łojowych. Na przesuszonej skórze głowy, pod wpływem nadmiaru promieni słonecznych, mogą wystąpić zaczerwienienia i świąd.
Jak odpowiednio suszyć włosy?
Włosy należy suszyć zawsze zaczynając od nasady, przechodząc do ich końcówek. W przeciwnym razie, możemy narazić je na rozchylenie łusek, a nawet rozszczep podłużny (rozdwajanie się włosów po długości). W pierwszym etapie suszenia powinniśmy stosować zimny lub letni podmuch. Dopiero kiedy włosy są suche, możemy przechodzić do modelowania ich na szczotce.
Kiedy i jak podcinać włosy?
Włosy należy podcinać lub strzyc regularnie, za pomocą ostrych nożyczek. Nieodpowiednio naostrzone narzędzia szarpią końcówkę włosa, czego efektem mogą być rozdwajające się końcówki i łamliwe włosy. Istotne jest, aby podcinać włosy tuż po okresach letnim i zimowym. W tych porach roku nasze włosy są narażone na szkodliwe czynniki atmosferyczne, takie jak mróz, słońce i wiatr, a także czynniki fizyczne, jak klimatyzacja bądź ogrzewanie.
Więcej informacji na temat pielęgnacji włosów znajduje się na stronie mojaregeneracja.pl
Jak odzyskać energię? 3 skuteczne sposoby
Poznajcie 3 sprawdzone sposoby, które pozwalają stanąć na nogi i odzyskać siłę na wiosnę!