Newsello.pl

Czyste ręce i coś więcej

Studenci potrafią wiele. Udowodnili to nie raz. Akcje jak Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pełne są zaangażowania żaków.
Dorota Czaja
Dorota Czaja

Czasem mówi się o nich źle, a prawda jest taka, że chętnie dzielą się tym co mają – energią, siłą i pozytywnym myśleniem. Nie inaczej dzieje się w przypadku kampanii społecznej Cała Polska Myje Ręce.

Cała działalność, mająca na celu promowanie higieny rąk, jest nomen omen w rękach studentów. Oczywiście wszystko pod okiem kadry profesorskiej.

Zaczęło się to od święta czystych rąk, które obchodzimy 15 października. 2 lata temu studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie postanowili upowszechnić dobrą praktykę częstego i dokładnego mycia dłoni. Wpływ miały na zapewne statystyki, które mówią, że typowy Polak z mydła i wody korzysta za rzadko i że Akcja dopracowywana jest z każdym miesiącem.

Korzystając z wiedzy wyniesionej z zajęć, studenci postanowili wykorzystać wszelkie kanały social media, aby informować, edukować i zaciekawić tematem. Chcąc jednak wyjść poza wirtualną rzeczywistość zdecydowali się zawitać z prelekcjami do szkół, przedszkoli i żłobków w całej Polsce. Dzieciaki pokochały bohaterów kampanii – Zenona i Zasięg kampanii jest coraz większy.

Na Facebooku akcja zyskała kilka tysięcy fanów, udział w niej biorą także osoby znane, np. Dorota Czaja. Ostatnio także jedna z koordynatorek udzieliła wywiadu w TVP Warszawa na temat tego przedsięwzięcia. Cieszy popularność pomysłu, ponieważ na jej sukces składa się ciężka i systematyczna praca dużego zespołu. Zatem każde kolejne czyste dłonie to najlepsza nagroda.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Co wywołuje biegunkę? Poznaj jej przyczyny i rodzaje! [fot. Shutterstock‎]

Co wywołuje biegunkę? Poznaj jej przyczyny i rodzaje!

Zdrowie
czwartek, 30 sierpnia 2018, 10:32
Problemy z żołądkiem to jedne z najbardziej uciążliwych schorzeń, jakie mogą nas nagle złapać. Rozwolnienie potrafi napsuć sporo krwi, dlatego dobrze wiedzieć, czego należy unikać, by przydarzało się nam ono jak najrzadziej.

Zobacz również